на яке число треба помножити обидві частини першого рівняння цоб дістати в рівннях систнми x+y=4 2

(3x-5y=4) срочно

Ответы на вопрос

Отвечает Дубчак Кирилл.

Система рівнянь, яку потрібно розв'язати:

x + y = 4 (1)

2(3x - 5y) = 4 (2)

Спочатку розв'яжемо друге рівняння відносно x:

2(3x - 5y) = 4

6x - 10y = 4

6x = 10y + 4

x = (10y + 4)/6

x = (5y/3) + (2/3) (3)

Теперішню формулу для x можна ввести в перше рівняння і отримати:

(5y/3) + (2/3) + y = 4

(5y/3) + (5/3) = 4

5y/3 = 7/3

y = 7/5

Тепер можна ввести y у формулу (3) для обчислення x:

x = (5(7/5)/3) + (2/3) = 3

Отже, розв'язком системи є x = 3 та y = 7/5.

Щоб дістати цю ж відповідь, можна було би помножити обидві частини першого рівняння на 3, щоб отримати:

3x + 3y = 12

Тоді можна було би ввести це рівняння разом з другим рівнянням і розв'язати систему за допомогою методу елімінації Гауса-Жордана.