Яким із способів (підстановкою чи додаванням) зручнише розв'язувати систему: y=7x+3 2x+9y=11

Помогите пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Смык Максим.

1)  способ подстановки :

\displaystyle\bf\\\left \{ {{y=7x+3} \atop {2x+9y=11}} \right. \\\\\\\left \{ {{y=7x+3} \atop {2x+9\cdot (7x+3)=11}} \right. \\\\\\\left \{ {{y=7x+3} \atop {2x+63x+27=11}} \right. \\\\\\\left \{ {{y=7x+3} \atop {65x=-16}} \right. \\\\\\\left \{ {{y=7x+3} \atop {x=-\dfrac{16}{65} }} \right.\\\\\\y=7\cdot \Big(-\frac{16}{65} \Big)+3=-\frac{471}{65} +3=-7\frac{16}{65} +3=-4\frac{16}{65}

2) способ алгебраического сложения :

\displaystyle\bf\\\left \{ {{y=7x+3} \atop {2x+9y=11}} \right.\\\\\\\left \{ {{-7x+y=3}  \ |\cdot(-9)\atop {2x+9y=11}} \right. \\\\\\+\left \{ {{63x-9y=-27} \atop {2x+9y=11}} \right. \\-----------\\65x=-16\\\\\\x=-\frac{16}{65} \\\\\\y=7\cdot \Big(-\frac{16}{65} \Big)+3=-\frac{471}{65} +3=-7\frac{16}{65} +3=-4\frac{16}{65} \\\\\\Otvet: \ \Big(-\frac{16}{65}  \ ; \ -4\frac{16}{65} \Big)