Знайти суму натуральних чисел, які кратні 5 і не перевищують 251


Ответы на вопрос

Отвечает Муратова Дмитрий.

Останнім числом , що задовольняє умову задачі є число 250, як 250/5 = 50 (ост.0). Тоді перше число заданої арифметичної прогресії (а це саме вона, тому що кожний член на d більше ніж попередній) це 5, а останній 250. Всього членів прогресії 250/5 = 50.
Знайдемо суму S 50

S 50 = (a1 + a50)/2 * n = (5+250)/2 * 50 = (255/2) * 50 = 6375

відповідь: 6375