Срочно!! 100 баллов 1.Знайдіть суму всіх натуральних чисел, які кратні числу 7 і не перевищують

420. 2.При яких значеннях x числа x-1, x+1 і 3x-1 є послідовними членами геометричної прогресії? Знайдіть ці числа 3.Знайдіть шостий член і суму п’яти перших членів геометричної прогресії (b_n ), якщо b_1=-243,q=1/3. (У відповідь запишіть тільки цифри через крапку з комою без пропусків)

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнягин Дима.

Ответ:

Объяснение:

1) Все натуральные числа кратные 7 представляют собой арифметическую прогрессию. Первый член прогрессии:

a₁=7

d=7

Последний член этой прогрессии меньше 420.

an=a₁+(n-1)*d<420

7+(n-1)*7<420

7+7n-7<420

7n<420

n<60  

n=60 последний член прогрессии

S60 = \frac{2a1+d(n-1)}{2}*n = \frac{14+7*59}{2}*60 = \frac{427}{2} *60 = 12810

2. bn = \sqrt{b_{n-1}*b_{n+1}}

   x+1 = \sqrt{(x-1)(3x-1)} = (x+1)^{2} = 3x^{2}-x-3x+1 = x^{2}+2x+1

   2x^{2}-6x = 0  

   x^{2}-3x =0

  x=0, x=3  , x не может быть равен 0, т.к под орнем не может быть отрицательных значений, поэтому x=3

3. b6 = b1q^{n-1} =-243*\frac{1}{3}^{5}  = \frac{-243}{243} = -1

S5 = \frac{-243(1-1/3^5) }{1-1/3} = \frac{-242}{\frac{2}{3}} = -363