Обчисли суму всіх натуральних чисел, що не перевищують 200, які при діленні на 8 дають залишок 1.

Відповідь: 1. Шукане натуральне число має вигляд (запиши числа): ⋅n+ 2. Скільки є таких натуральних чисел, які не перевищують 200? n= 3. Запиши суму заданих чисел: Sn=

Ответы на вопрос

Отвечает Елпейсов Жанхожа.

Ответ:

1. a_n=8n+1

2. n=24

3. S_n=2424

Объяснение:

1. Шукане натуральне число має вигляд (запиши числа):

a_n=8n+1

a_1=8*1+1=9

a_{n+1}-a_{n}=*8(n+1)+1)-(8n+1)=(8n+8+1)-(8n+1)=

=8n+8+1-8n-1=8

дані числа - члени скінченної арифметичної прогресії, з першим членом 9 і різницею 8

2.Скільки є таких натуральних чисел, які не перевищують 200?

так як різниця додатня, то члени прогресії утворюють монотонно зростаючу послідовність. (кожен наступний більший за попередній)

Шукаємо номер останннього члена прогресії:

найбільше натуральне значення n, при якому :

a_n

8n+1

8n

8n

n

24

значить n=24

3. Запиши суму заданих чисел:

Sn=

a_1=9; d=8; n=24

a_n=a_1+(n-1)*d

a_{24}=9+(24-1)*8=193

S_n=\frac{a_1+a+n}{2}*n

S_{24}=\frac{9+193}{2}*24=2424