3. Здобувач освіти прочитав книгу за 3 дні. Першого дня 40% і ше 5 сторінок: другого дня - 60%

залишку і ще 10 сторінок, а третього дня - 95% нового залишку і ще 3 сторінки. Скільки сторінок у книжцi? напишіть будь ласка українською мовою. пжжж​​

Ответы на вопрос

Отвечает Боев Анатолий.

Ответ:

Кількість сторінок у книжці дорювнює 64.

Объяснение:

Перший день - прочитав 40% книги і ще 5 сторінок. Означає, що залишилося 60% книги

Другий день - прочитав 60% від залишку і ще 10 сторінок. Залишилося 40% від залишку.

Третій день - прочитав 95% від залишку і ще 3 сторінки

Тепер ми знаємо, що залишилося 5% від книги.

Позначимо загальну кількість сторінок книги як "х"

За перший день прочитано 40% x + 5 сторінок.

За другий день прочитано 60% від залишку + 10 сторінок, тобто 0.6 * (0.6x) + 10.

За третій день прочитано 95% від залишку + 3 сторінки, тобто 0.95 * (0.4x) + 3.

складаємо рівняння :

40% x + 5 + 0.6 * (0.6x) + 10 + 0.95 * (0.4x) + 3 = x.

розв'язуємо його :

0.4x + 0.36x + 6 + 0.38x + 3 = x

після спрощення :

1.14x + 9 = x.

віднімемо 1.14x з обох боків :

9 = 0.14x

щоб знайти x, поділимо обидві сторони на 0.14 :

x = 9 / 0.14 ≈ 64.29.

тож, кількість сторінок у книжці = 64.