Дволітрова пляшка оранжу містить 80% води та 20% апельсинового соку. Марічка хоче вилити частину

цього оранжу та долити чистий апельсиновий сік, щоб отримати напій об’ємом 2 літри, що містить у рівних долях воду та апельсиновий сік. Скільки вона має вилити оранжу?

Ответы на вопрос

Отвечает Королёва Настя.

Відповідь:

Давайте позначимо кількість оранжу, яку Марічка повинна вилити, як x (у літрах). Потім можемо знайти, скільки води і скільки апельсинового соку залишиться після виливання частини оранжу.

Початково у пляшці було 80% води та 20% апельсинового соку. Якщо Марічка виллє x літрів оранжу, тоді:

Води, яка залишиться, дорівнює 80% від (2 - x) літрів (так як об'єм напою після вилиття x літрів оранжу становитиме 2 літри).

Апельсинового соку, який залишиться, дорівнює 20% від (2 - x) літрів.

Тепер Ми хочемо знайти таке значення x, яке зробить ці кількості однаковими (50% води та 50% апельсинового соку).

Отже, ми можемо записати наше рівняння:

(80% води залишена після виливання x літрів оранжу) = (20% апельсинового соку залишеного після виливання x літрів оранжу)

0.8 * (2 - x) = 0.2 * (2 - x)

Тепер розв'яжемо це рівняння:

0.8 * (2 - x) = 0.2 * (2 - x)

1.6 - 0.8x = 0.4 - 0.2x

Проведемо розрівнювання:

1.6 - 0.4 = 0.8x - 0.2x

1.2 = 0.6x

Тепер поділимо обидві сторони на 0.6:

x = 1.2 / 0.6

x = 2

Отже, Марічка повинна вилити 2 літри оранжу, щоб отримати напій із рівними частками води та апельсинового соку.

Пояснення: