3. Знайдіть значення виразу: 5x+3/x²-16 + 6x-1/x²-16 ; при х= - 4 ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА РЕШИТЬ!!!​


Ответы на вопрос

Отвечает Мотренко Денис.
Для знаходження значення виразу 5x + 3/(x^2 - 16) + 6x - 1/(x^2 - 16) при x = -4, спершу підставимо значення x:

5x + 3/(x^2 - 16) + 6x - 1/(x^2 - 16)

Заміняємо x на -4:

5*(-4) + 3/((-4)^2 - 16) + 6*(-4) - 1/((-4)^2 - 16)

Тепер обчислюємо значення виразу:

-20 + 3/(16 - 16) - 24 - 1/(16 - 16)

Важливо відзначити, що знаменник в другому доданку та в четвертому доданку стає рівним нулю, оскільки x^2 - 16 = (-4)^2 - 16 = 16 - 16 = 0.

Тому ділення на нуль не визначено, і вираз не має значення при x = -4.