Дослідити функцію на парність і не парність: 1)f(x)=4x²+52)f(x)=6x²-xЕсли можно то с детальным

объяснениемДам 50 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Татаренко Артём.

Функція парна, якщо: f(-x) = f(x)

Функція непарна, якщо f(-x) = -f(x)

f(x)=4x^2+5\\f(-x)=4*(-x)^2+5=4x^2+5

Оскільки квадрат прибирає мінус, то функція свій вигляд не змінила, отже вона парна

f(x)=6x^2-x\\f(-x)=6*(-x)^2-(-x)=6x^2+x

Функція змінила свій вигляд, так що вона точно не парна. Винесу мінус за дужки змінюючи знаки:

f(-x)=6x^2+x=-(-6x^2-x)

Функція не набула свого початкового вигляду, тому вона не парна і не непарна