1)Обчислити суму восьми перших членів а.п. , перший член якої =-12,а різниця d =3. 2) Знайти 4- й

член г.п. якщо перший член =-4, а знаменник q=1/2. СРОЧНО ДАЮ 70 БАЛЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Семеняка Віка.

Ответ:

1) 180

2) b_{4} = - \frac{1}{2}

Объяснение:

a_{1}=12; d=3 n=8

S_{n} =\frac{2a_{1}+d(n-1) }{2} *n

S_{8} =\frac{2*{12}+3(8-1) }{2} *8=( 24+21)*4=45*4=180

b_{1}= -4; q=1/2 n=4

b_{n} =b_{1} * q^{n-1}

b_{4} = -4 * (\frac{1}{2}) ^{4-1}

b_{4} = -4 * (\frac{1}{2}) ^{3}

b_{4} = -4 * (\frac{1}{8})

b_{4} = - \frac{1}{2}