Теплохід пройшов униз річкою 144 км і повернувся назад, затративши на весь шлях 8,5 год. Знайти

швидкість течії річки, якщо швидкість теплохода в стоячій воді становить 34 км год .

Ответы на вопрос

Отвечает Оналбекова Перизат.

Відповідь:

2 км/год

Пояснення:

Нехай  течії х км/год, тоді його швидкість теплохода проти течії

34-х км/год, швидкість за течією 34+х км/год. Маємо рівняння:

144/(34-х) +144/(34+х) = 8,5

4896+144х+4896-144х-9896+8,5х²=0

8,5х²=34

х²=4

х=-2 (не підходить)  х=2.

Швидкість течії 2 км/год.