З пунктів А і B, відстань між якими 168 км, одночасно вирушають велосипедист і мотоцикліст. Якщо

вони будуть рухатись назустріч один одному, то зустрінуться через 3год. А якщо рухатимуться в одному напрямку, то мотоцикліст, то мотоцикліст наздожене велосипедиста через 6 год. Знайдіть швидкість кожного з них.

Ответы на вопрос

Отвечает Вишня Алёна.

Відповідь:

Нехай швидкість мотоцикліста х км/год., а велосипедиста у км/год.

{3x+3y=118 |•2

6x-6y=168

{6x+6y=336 |+

6x-6y=168

12x=504

x=42 (км/год) швидкість мотоцикліста

3•42+3y=168

3y=42

y=14 (км/год) швидкість велосипедиста.

Пояснення: