Шафа коштувала 1500грн . Спочатку її цїну знизили, а потім підвищили на одне й те саме число

відсотків .Після цього шафа стала коштувати 1440. На скільки відсотків змінювали щоразу ціну шафи?

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Нехай спочатку ціну знизили на х%, а потім підвищили на х%. Тоді після зниження шафа стала коштувати (1-\frac{x}{100})*1500 грн, а після пыдвищення (1+\frac{x}{100})*(1-\frac{x}{100})*1500=(1-\frac{x^2}{10 000})*1500 грн. За умовою задачі складаємо рівняння:

(1-\frac{x^2}{10000})*1500=1440;\\1-\frac{x^2}{10000}=\frac{1440}{1500};\\1-\frac{x^2}{10000}=\frac{144}{150};\\\frac{x^2}{10 0000}=1-\frac{144}{150};\\\frac{x^2}{10 000}=\frac{6}{150};\\x^2=\frac{6*10 000}{150}=400;\\x>0;\\x=\sqrt{400}=20

відповідь: на 20%