Ціна двох шаф була однаковою. Ціну першої шафи спочатку підвищили на 20 %, а потім знизили на 10 %.

Ціну другої шафи, навпаки, спочатку знизили на 10 %, а потім підвищили на 20 %. Ціна якої шафи стала більшою?

Ответы на вопрос

Отвечает Мубинов Глеб.

Ответ:

Перша шафа:

Початкова ціна - 100%

Після підвищення на 20% ціна стала 120% від початкової.

Після зниження на 10% ціна стала 90% від 120%, тобто 0,9 * 120% = 108%.

Друга шафа:

Початкова ціна - 100%

Після зниження на 10% ціна стала 90% від початкової.

Після підвищення на 20% ціна стала 120% від 90%, тобто 1,2 * 90% = 108%.

Отже, в обох випадках ціна стала рівною 108% від початкової. Таким чином, ціна обох шаф однакова після проведених знижок і підвищень.

Отвечает Ya Olya.
Давайте розглянемо це крок за кроком.

1. Перша шафа:
- Підвищили ціну на 20 %.
- Знизили ціну на 10 %.

Для спрощення обчислень можна використовувати коефіцієнти знижки і підвищення:
- 20 % підвищення = 1 + 0,20 = 1,20
- 10 % зниження = 1 - 0,10 = 0,90

Таким чином, ціна першої шафи після обробки становить 1 * 1,20 * 0,90 = 1,08.

2. Друга шафа:
- Знизили ціну на 10 %.
- Підвищили ціну на 20 %.

Аналогічно:
- 10 % зниження = 0,90
- 20 % підвищення = 1 + 0,20 = 1,20

Ціна другої шафи після обробки становить 1 * 0,90 * 1,20 = 1,08.

Отже, ціни обох шаф стали однаковими, 1,08 разів від початкової ціни.