При яких значеннях а функція у=4х²+5х-а набуває додатних значень при всіх дійсних значеннях х?


Ответы на вопрос

Отвечает Кирьянова Арина.

Ответ:

a\in(-\infty;-\frac{25}{16})

Объяснение:

y=4x^2+5x-a

Функція повинна приймати додатні значення, тому

D < 0\\\\D=5^2-4\cdot4\cdot(-a)=25+16a\\\\25+16a < 0\\\\16a < -25\ \ \ |:16\\\\a < -\frac{25}{16}\\\\a\in(-\infty;-\frac{25}{16})