Вкладник вніс у банк 8 000 грн під 18% . В яку суму перетвореться цей вклад через два роки ?


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

8000-100%

x-118%

X=9440

9440-100%

x-118%

X=11139,2

Отвечает Кудайберген Нурлан.

вклад - 8000 грн.,

відсоткова ставка - 18% річн.,

1 варіант.

відсотки за 1 рік:

8000 * 0,18 = 1440 грн.,

вклад складе:

8000 + 1440 = 9440 грн.,

відсотки за 2 рік:

9440 * 0,18 = 1699,2 грн.,

вклад складе:

9440 + 11699,2 = 11139,2 грн.,

відповідь: через два роки вклад складатиме  11139,2 грн.,

2 варіант.

перетворення вкладу за 1 рік:

100% + 18% = 118%  

(тобто  1 + 0,18 = 1,18),

перетворення вкладу за 2 рік:

118% + 18% від 118% = 139,24%  

(або  1,18 + 0,18*1,18 = 1,18 + 0,2124 = 1,3924),

сумма вкладу через 2 роки:

139,24% від 8000 = 11139,2 грн.

(або  1,3924 * 8000 = 11139,2 грн.),

відповідь: через два роки вклад складатиме  11139,2 грн.