У двох бідонах разом було 75 л олії. Після того як половину олії з першого бідона перелили в

другий, олії в другому бідоні стало в 4 рази більше, ніж у першому. По скільки олії було в кожному бідоні спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Аминов Дмитрий.

Нехай у першому бідоні було x олії, а в другому — y олії. Запишемо у вигляді рівняння:

x+y=75

Якщо перелити половину олії з першого бідона до другого, то в першому залишиться 0{,}5x олії, а в другому стане y+0{,}5x олії. У вигляді рівняння це буде так: y+0{,}5x=4 \cdot 0{,}5x.

Складемо обидва рівняння в систему:

\begin{cases}x+y=75\\y+0{,}5x=4 \cdot 0{,5}x\end{cases}

\begin{cases}x+y=75\\y=1{,}5x\end{cases}\\x+1{,}5x=75\\2{,}5x=75\\x=75:2{,}5=30\\y=1{,}5 \cdot 30=45

Відповідь: у першому бідоні 30 л, у другому – 45 л.