З двох міст, відстань між якими 52 км, одночасно вирушили назустріч один одному два велосипедисти

і зустрілися через 2 год. Знайдіть швидкість кожного велосипедиста, якщо відомо, що другий велосипедист проїжджає за 3 год на 18 км більше, ніж перший – за 2 год.

Ответы на вопрос

Отвечает Дмитрев Ян.

Пояснення:

Нехай швидкість другого велосипедиста - х, а першого у.    ⇒

{52/(х+у)=2           {2x+2y=52

{3x-2y=18              {3x-2y=18

Підсумовуємо ці рівняння:

5х=70 |÷5

х=14.       ⇒

2*14+2y=52

28+2y=52

2y=24  |÷2

y=12.

Відповідь: швидкість першого велосипедиста 12 км/год.

            швидкість другого велосипедиста 14 км/год.