пжжжж строчно. У деякому дробі чисельник і знаменник є додатними. чисельник цього дробу збільшили

на 40% на скільки відсотків треба зменшити його знаменник щоб новий дріб став удвічі більший за початковий А на 10% Б На 20% В на 30% Гна 40% Д на 50% ​

Ответы на вопрос

Отвечает Рыльцева Посямба.

Запишемо даний дріб як \displaystyle \frac{x}{y}.

Тепер збільшимо його чисельник на 40%.

40% від числа x — це 0,4x (бо щоб знайти відсоток від числа, треба помножити це число на відповідний дріб).

Тоді, якщо ми збільшимо число х на 40%, отримаємо:

х + 0,4 = 1,4х.

Щоб новий дріб був удвічі більший за дріб  \displaystyle \frac{x}{y}, треба, щоб число, на яке помножений x, було удвічі більшим за число, на яке помножений у (бо \displaystyle \frac{x}{y} \cdot 2 = \frac{2x}{y}).

Значить, якщо х ми помножили на 1,4 , то у маємо помножити на:

1,4 : 2 = 0,7.

Отримали дріб \displaystyle \frac{1,4x}{0,7y}.

0,7 · 100% = 70%, тому 0,7у — це 70% від числа у.

Це означає, що число у зменшилося на 100 - 70 = 30%.

Відповідь: В) на 30%.