Чисельник звичайного дробу на 4 менший від його знаменника. Якщо чисельник цього дробу збільшити на

6, а знаменник – на 5, то отриманий дріб буде на 1/2 більший за початковий. Знайдіть початковий дріб.

Ответы на вопрос

Отвечает Макашова Соня.

Ответ:х-числитель был,стал х+6

х+4-знаменатель был,стал х+9

(х+6)/(х+9)-х/(х+4)=1/2

х≠-9 х≠-4

2(х+4)(х+6)-2х(х+9)=(х+4)(х+9)

2х²+12х+8х+48-2х²-18х=х²+9х+4х+36

х²+13х+36-2х-48=0

х²+11х-12=0

х1+х2=-11 и х1*х2=-12

х=-12 не удов усл и х2=1

Ответ дробь 1/5

Объяснение: