Марійка вийшла з дому й помітила, що запізнюється на перший урок на 10 хвилин. Тоді вона збільшила

свою швидкість на 2 км/год і запізнилася на 7 хвилин. Знайдіть початкову швидкість Марійки, якщо відстань від дому до школи 1200 м. Відповідь у км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Некрашевич Таня.

Відповідь:

Початкова швидкість Марійки дорівнює 6 км/год.

Пояснення:

Позначимо початкову швидкість Марійки через V. Відстань від дому до школи 1200 м. = 1,2 км. Різниця запізнення в часі 10 - 7 = 3 хвилини = 0,05 години.

1,2 / V - час прибуття на урок з запізненням у 10 хвилин.

1,2 / ( V + 2 ) - час прибуття на урок з запізненням у 7 хвилин.

Маємо таке рівняння:

1,2 / V - 1,2 / ( V + 2 ) = 0,05

1,2V + 2,4 - 1,2V = 0,05V^2 + 0,1V

0,05V^2 + 0,1V - 2,4 = 0

Помножимо рівняння на 20, отримуємо:

V^2 + 2V - 48 = 0

Дискримінант:

D = 4 + 4 × 48 = 196

Корні рівняння:

V1 = ( -2 + 14 ) / 2 = 6 км/год. - початкова швидкість Марійки.

V2 = ( -2 - 14 ) / 2 = -8 км/год.

Швидкість не може мати негативне значення, тому другий корінь ми відкидаємо.

Перевірка:

1,2 / 6 = 0,2 години = 12 хвилин.

1,2 / ( 6 + 2 ) = 0,15 години = 9 хвилин.

12 - 9 = 3 хвилини.

Розрахунки проведені вірно.