❗❗❗Потяг, який було затримано на 2 год, ліквідував запізнення на перегоні завдовжки 400 км,

збільшивши швидкість на 10 км/год. Знайдіть, за який час потяг мав подолати даний перегін за розкладом.❗❗❗​

Ответы на вопрос

Отвечает Каримова Ксения.

Ответ:

Объяснение:

Нехай швидкість, з якою має їхати поїзд - х км/год, тоді  швидкість, з якою він їхав х + 10 км/год . Час, за який він мав приїхати 400/х год, а

час, за який він приїхав 400/х + 10 год. Враховуючи, що він запізнювався на 2 години  маємо  рівняння:

400/х = 400/(х + 10) + 2

400(х + 10) = 400х - 2х(х + 10)

400х + 4000 = 400х - 2х² - 20х

2х² + 20х - 4000 = 0       | :  2

х² + 10х - 2000 = 0  

D = 10² - 4 (- 2000) = 100 + 8000 =8100

√D = √8100 = 90

х₁ = (-10 - 90)/2 = -50  не задовольняє умові

х₂= (-10 + 90)/2 = 40 км/год швидкість, з якою має їхати поїзд

400 : 40 = 10 годин за такий час потяг мав подолати даний перегін за розкладом

Отвечает Гринь Юлия.

Объяснение:

Плановая скорость = х км/ч

400/х = 400/(х + 10) + 2

400/х - 400/(х + 10) - 2 = 0 | * х(х + 10)

400*(х + 10) - 400*х - 2*х(х + 10) = 0

400х + 4000 - 400х - 2х² - 20х = 0

-2х² - 20х + 4000 = 0 | : -2

х² + 10х - 2000 = 0

а = 1; в = 10; с = -2000

Д = в² - 4ас

Д = 10² - 4*1*(-2000) = 100 + 8000 = 8100

Д = 8100 = 90

х1 = (- Д)/2а

х1 = (-10 - 90)/2*1 = -100/2 = -50

х2 = (+ Д)/2а

х2 = (-10 + 90)/2*1 = 80/2 = 40

Так как скорость не может иметь отрицательное значение, берём за х положительный результат.

х = 40

400 : 40 = 10 (часов) - время, за которое поезд должен был проехать данный перегон с первоначальной скоростью.