Знайти знаменник геометричної прогресії, якщо й перший член дорівнює -4, a шостий дорівнює -0.125


Ответы на вопрос

Отвечает Кирьянов Владимир.

Ответ:

Ми можемо скористатися формулою для знаходження n-го члена геометричної прогресії та системою рівнянь для знаходження знаменника:

a1 = -4

a6 = -0.125

a6 = a1 * q^5, де q - знаменник.

Отже: q^5 = a6/a1 = (-0.125) / (-4) = 0.03125

q = 0.5 (корінь п'ятої ступені з 0.03125)

Таким чином, знаменник геометричної прогресії дорівнює 0.5.

Объяснение: