Знайдіть суму семи перших членів арифметичної прогресії якщо x1=6 x9= 22​


Ответы на вопрос

Отвечает Царев Женя.

Ответ:          84.

Объяснение:

Дано

a(n) - арифметическая прогрессия

a(1)=6

a(9)=22.

**********

S(7)=?

Решение

a(n)=a1+(n-1)d.

a(9)  => 6+(9-1)*d=22;

8d=22-6;

d=16/8;

d=2.

---------

a(7) = 6+(7-1)*2 = 6+6*2 = 18.

-----------

S(n) = n(a1+an)/2.

S(7) = 7(6+18)/2 = 7*24/2 = 7*12 = 84.