Знайти номер першого відʼємного члена арифметичної прогресії (а„): 38,6; 36,7;...


Ответы на вопрос

Отвечает Журинская Кристина.

\displaystyle\bf\\a_{1} =38,6\\\\a_{2} =36,7\\\\a_{n} < 0 \  \ , \ n - ?\\\\\\a_{2} =a_{1} +d\\\\d=a_{2} - a_{1} =36,7-38,6=-1,9\\\\a_{n} =a_{1} +d\cdot(n-1)=38,6-1,9\cdot(n-1)=\\\\=38,6-1,9n+1,9=40,5-1,9n\\\\a_{n} < 0 \  \ \Rightarrow \  \ 40,5-1,9n < 0\\\\-1,9n < -40,5\\\\1,9n > 40,5\\\\n > 21\frac{6}{19} \\\\\\Otvet \ : \ n=22