Развяжіть рівняня 2(х-5)-4(х+3=х-43 срочно нужно сделать помогите


Ответы на вопрос

Отвечает Кухаренков Вадим.

Ответ:

Объяснение:

Бұл теңдеуді шешу үшін алгебра жұмыстарын орындаймыз:

2(x-5)-4(x+3)=x-43

2x-10-4x-12=x-43

-2x-22=x-43

-x-22=-43

-x=-21

x=21

Жоғарыдағы теңдеу анықталған болса да, тексеру мақсатында негізгі теңдеудің орындауы керек. Бастауыш теңдеуді орындаймыз:

2(x-5)-4(x+3) = 2x-10-4x-12 = -2x-22

Осы нөмірлерде (-2x-22 = x-43) х бойынша еселеу қажет болды. Алдымен, х-ті алтынша таңбаға ауыстыру керек:

-x-22=x-43

-x-x=-43+22

-2x=-21

Сондықтан, x=21. Дауыстырудан кейін көшірмелер шешімге тура келуін тексереміз:

2(21-5)-4(21+3) = 32

x-43 = 21 - 43 = -22

Ең соңгы үшін шешімді тексереміз:

32 = -22

Әдісе мұндай теңдеудің шешімі жоқ. Себебі, ол шешілмейтін емес режимде болып табылады. Сондықтан қайтадан тексеру керек.