100 БАЛІВ!!! За три дні продали 15 тонн картоплі. В перший день продали на 1 тону менше, ніж

другого, а третього дня - 23 того, що продали за перший і другий день разом. Скільки тон картоплі продавали кожного дня?

Ответы на вопрос

Отвечает Ибрагимов Абдуллах.

Ответ:

Позначимо кількість тонн картоплі, проданої в перший день, як "х".

За даними задачі, в перший день продали "х" тонн картоплі.

У другий день продали на 1 тону більше, тому в другий день було продано "х + 1" тонну картоплі.

А в третій день продали 23 тонни того, що продали за перший і другий день разом, тобто "(х + х + 1) - 23" тонну картоплі.

Загальна кількість проданої картоплі за три дні - 15 тонн:

х + (х + 1) + (2х + 1 - 23) = 15

Просумуємо подібні доданки:

4х - 21 = 15

Додамо 21 до обох боків рівняння:

4х = 36

Розділимо обидві частини на 4:

х = 9

Отже, в перший день було продано 9 тонн картоплі, в другий день - 9 + 1 = 10 тонн, а в третій день - (9 + 10) - 23 = 9 тонн картоплі.

Таким чином, кількість картоплі, проданої кожного дня, складає: 9 тонн, 10 тонн і 9 тонн.