Розв'яжіть рівняння: (2х - 3)2-2x(x − 5) = 2(x – 1)(x + 1)


Ответы на вопрос

Отвечает Ракевич Антон.

Ответ:

Давайте розв'яжемо це рівняння:

(2x - 3)^2 - 2x(x - 5) = 2(x - 1)(x + 1)

Розкриємо квадрат доправа та вліво:

(4x^2 - 12x + 9) - (2x^2 - 10x) = 2(x^2 - 1)

Після цього виконаємо операції збільшення/зменшення членів:

4x^2 - 12x + 9 - 2x^2 + 10x = 2x^2 - 2

Тепер спростимо рівняння:

2x^2 - 2 = 0

Додамо 2 до обох сторін:

2x^2 = 2

Тепер розділимо обидві сторони на 2:

x^2 = 1

Для визначення значення x візьмемо квадратний корінь обох сторін:

x = ±√1

Отже, маємо два розв'язки:

x = 1 або x = -1.

сподіваюсь що зрозуміло