У першій діжці було в 4 рази більше води ніж у другій. Після того як з першої діжки перелили в

другу 10л. води, у другій діжці стало втричі менше ніж , у першій. По скільки літрів води було в кожній діжці спочатку? СРОЧНО ДАЮ 50 БАЛІВ!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Верховский Андрей.

Ответ:16 л та 4 л.

Объяснение:Нехай в другій діжці було - х л, тоді в першій- 4х. Складемо рівняння:(4х-1):(х+1)= 34х-1= 3*(х+1)4х-1= 3х+34х-3х= 3+1Х= 4 л- було в другій діжці спочатку4*4= 16 л - було в першій діжці спочатку

Отвечает Островна Юля.

Ответ :

Позначимо кількість води у першій діжці через "х" літрів і кількість води у другій діжці через "у" літрів.

За умовою задачі, у першій діжці було в 4 рази більше води, ніж у другій. Це можна виразити рівнянням:

x = 4у

Після того, як з першої діжки перелили в другу 10 літрів води, у другій діжці стало втричі менше води, ніж у першій. Це також можна виразити рівнянням:

у + 10 = (1/3)(x - 10)

Тепер ми маємо систему двох рівнянь з двома невідомими:

1) x = 4у

2) у + 10 = (1/3)(x - 10)

Ми можемо вирішити цю систему рівнянь за допомогою підстановки. Спочатку з рівняння (1) виразимо "x" через "у":

x = 4у

Тепер підставимо це значення "x" у рівняння (2):

у + 10 = (1/3)(4у - 10)

Розгорнемо вирази:

у + 10 = (4/3)у - (10/3)

Помножимо обидві сторони на 3, щоб позбутися дробів:

3у + 30 = 4у - 10

Віднімемо 3у з обох сторін:

30 = у - 10

Тепер додамо 10 до обох сторін:

у = 40

Тепер, коли ми знайшли значення "у", ми можемо знайти "x" за допомогою рівняння (1):

x = 4у = 4 * 40 = 160

Отже, спочатку в першій діжці було 160 літрів води, а в другій - 40 літрів води.

Чи можна найкращу відповідь?