Число -12 є коренем рівняння 3х²+15х+q=0. Знайдіть значення q і другий корінь рівняння.


Ответы на вопрос

Отвечает Кий Валентина.

3х² + 15х + q = 0,

3*(-12)² + 15*(-12) + q = 0,

3*144 - 180 + q = 0,

432 - 180 + q = 0,

q = -252,

3х² + 15х - 252 = 0,

Д = 15² - 4*3*(-252) = 225 + 3024 = 3249,

х2 = (-15 + 57) / 2*3 = 42/6 = 7