Складіть зведене квадратне рівняння, корені якого дорівнюють -3 і -5


Ответы на вопрос

Отвечает Ненахова Полина.

Зведеними називаються такі квадратні рівняння, у яких перший коефіцієнт дорівнює одиниці: a= 1.

Зведені квадратні рівняння - це рівняння виду x²+bx+c=0.

За т.Вієта, якщо х1 і х2 — корені зведеного кв. рівняння, то

х1•х2= с,

х1+х2= –b.

В нашому випадку х1= –3, х2= –5, тобто:

с= х1•х2= (–3)•(–5)= 15.

–b= x1+x2= –3 + (–5)= –3–5= –8 => b= 8.

Квадратне рівняння: х²+8х+15=0.