Шматок дерева падає з обриву. У вільному падінні за першу секунду він пролетів 4,4 м, за кожну

наступну секунду - на 9,7 м більше. Обчисли глибину ущелини, якщо дерево досягло дна через 15 секунд. Глибина ущелини дорівнює ? метра. Задача на прогресію

Ответы на вопрос

Отвечает Чабанюк Валерия.

Ответ:

Глубина ущелья 1084,5 м

Объяснение:

Арифметическая прогрессия

а₁ = 4,4 м

d = 9.7 м

a_{n} = a_{1} + d\cdot (n-1)

a₁₅ = a₁ + 14d = 4.4 + 14 · 9.7 = 140.2 (м)

S_{n} = \dfrac{a_{1}+a_{n}}{2} \cdot n

S₁₅ = 0.5 (4.4 + 140.2) · 15 = 1084.5 (м)