241 При вільному падінні тіло проходить за першу секунду 4,9 м, а за кожну наступну на 9,8 м

більше. Знайдіть глибину шахти, якщо камінець досяг 11 дна через 8 с після початку падіння.​

Ответы на вопрос

Отвечает Семёнова Валерия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

а1= 4,9  

d= 9,8

n=8

S8-?

При вільному падінні тіло  проходить за першу секунду 4,9м, а за кожну  наступну на 9,8 м більше ,тому маємо арифметичну прогресію.

Необхідно знайти восьмий член цієї прогресії.

а8 = а1 + 7d

a8 = 4,9 + 7*9,8 = 73,5(м)

Отже, за восьму секунду після початку падіння тіло  пройде 73,5 м.

За вісім секунд – це сума відстаней.

S8=((2a1+d(n-1)/2))*n =((2*4,9+9,8*7)/2))*8= 78,4*4= 313,6 м