Разложить на множители a)-x^2-8x+9 б)2x^2-5x+3 в)5y^2+2y-3


Ответы на вопрос

Отвечает Поталай Ника.

Відповідь:

Див. розв'язки

Пояснення:

 а)  -x^2-8x+9 = - (x^2+8x-9)

- (x^2+8x-9) = 0.         x^2+8x-9 = 0

Корені цього рівняння за теоремою Вієта x1 = -9; x2 = 1, тому

-x^2-8x+9 = -(x + 9)*(x - 1)

 б)   2x^2-5x+3 = 0

D = 25 - 4 * 3 * 2 = 1

x1 = (5 - 1)/(2*2) = 1;        x2 = (5 + 1)/(2*2) = 3/2 = 1,5;

2x^2-5x+3 = 2*(x - 1)*(x - 1,5)  

 в)   5y^2+2y-3 = 0

D = 4 - 4 * 5 * (-3) = 64

x1 = (-2 - 8)/(2*5) = -1;       x2 = (-2 + 8)/(2*5) = 0,6

5y^2+2y-3 = 5*(x + 1)*(x - 0,6)