Знайдіть суму перших 3 членів геометрич- ної прогресії (bn), якщо 1+q+q2=30/b1


Ответы на вопрос

Отвечает Зяблицкий Данил.

\{b_{n}\}:\; \; b_1\; ,\; b_2\; ,\; b_3\; ,...\\\\\\1+q+q^2=\frac{30}{b_1}\quad \to \quad b_1\cdot (1+q+q^2)=30\; \; \to \\\\\\b_1+\underbrace {b_1q}_{b_2}+\underbrace {b_1q^2}_{b_3}=b_1+b_2+b_3=30