В арифметичній прогресії а11=12,5. Обчисліть а5+а11+а12+а16


Ответы на вопрос

Отвечает Тян Лена.

a₁₁ = 12,5

a₁₁ = a₁ + 10d

a₁ + 10d = 12,5

a₅ + a₁₁ + a₁₂ + a₁₆ = a₁ + 4d + a₁ + 10d + a₁ + 11d + a₁ + 15d = 4a₁ + 40d =

= 4(a₁ + 10d) = 4 * 12,5 = 50