один із коренів квадратного рівняння x2 - 7x + q = 0 дорівнює 9. Знайдіть коефіцієнт q та другий

корінь рівняння

Ответы на вопрос

Отвечает Зубарев Дима.

Відповідь:

X2=-2

q=-18

Пояснення:

підставимо х в формулу для знаходження коренів квадратного рівняння:

x1=\frac{-b+D}{2a} ,\\9=\frac{7+D}{2};\\ 9*2=7+D;\\D=18-7;\\D=11

підставляємо знайдений дискримінант і знайдемо 2-й корінь:

x2=\frac{-b-D}{2a}=\frac{7-11}{2}=\frac{-4}{2}=-2

D²= b²-4aq.

11²=49-4q;

4q=49-121;

q= -72/4;

q= -18