За 5 шоколадних батончиків і 2 плитки шоколаду заплатили 79 грн.Скільки коштує батончик і скільки

плитка шоколаду,якщо відомо,що три батончики дорожчі за одну плитку на 10 грн?

Ответы на вопрос

Отвечает Петрухина Карина.

Пусть х грн. - цена батончика, у грн. - цена шоколадки. Составим систему уравнений по условию задачи:

{5х + 2у = 79

{3х - у = 10

- - - - - - - - -

{у = 3х - 10

{5х + 2 · (3х - 10) = 79

5х + 6х - 20 = 79

11х = 79 + 20

11х = 99

х = 99 : 11

х = 9

- - - - - - - - -

5 · 9 + 2у = 79               или             3 · 9 - у = 10

45 + 2у = 79                                      27 - у = 10

2у = 79 - 45                                       у = 27 - 10

2у = 34                                               у = 17

у = 34 : 2

у = 17

Вiдповiдь: 9 грн. коштує батончик і 17 грн. плитка шоколаду.