За 8 шоколадних батончиків і 3 плитки шоколаду заплатили 83 грн.Скільки коштує батончик і скільки

плитка шоколаду,якщо відомо,що три батончики дорожчі за одну плитку на 5 грн?

Ответы на вопрос

Отвечает Лашкевичева Илона.

Відповідь:

Один батончик коштує 5 та 13/17 гривень.

Одна плитка коштує 12 та 5/17 гривень.

Пояснення:

Вартість одної плитки дорівнює вартості трьох батончиків за вирахуванням п'яти гривень. Відповідно вартість трьох плиток дорівнює вартості дев'яти батончиків за вирахуванням п'ятнадцяти гривень.

Проведемо заміну трьох плиток на дев'ять батончиків за вирахуванням п'ятнадцяти гривень.

Отримуємо, що 8 + 9 = 17 батончиків коштують 83 + 15 = 98. Отже один батончик коштує 98/17 = 5 13/17 гривень, а одна плитка коштує 98/17 * 3 - 5 = 12 5/17 гривень.

Перевірка

8 * 5 13/17 + 3 * 12 5/17 = ( 784 + 627 ) / 17 = 83 гривні.