Човен проплив 60 км за течією і 48 проти течії , витративши на весь шлях 6 год. Знайдіть власну

швидкість човна,якщо швидкість течії - 2 км/ год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Преснова Евгения.

Ответ:

Нехай власна швидкість човна х км\год, тоді швидкість за течією х+2 км\год, швидкість проти течії х-2 км\год.М\

Маємо рівняння:

60\(х+2) + 48\(х-2) = 6

60х-120+48х+96-6х²+24=0

6х²-108х=0

х²-18х=0

х(х-18)=0

х=18.

Відповідь: 18 км\год.