Добуток двох послідовних цілих чисел більший від їх суми на 239. Знайдіть ці числа.


Ответы на вопрос

Отвечает Даниил Ахмедов.

Роз-ня:

Нехай, перше число=x, то друге число=x+1

x*(x+1)=x²+x

x+x+1=2x+1

Складемо рівняння:

x²+x-(2x+1)=239     x²-x+1-239=0

x²-x+-240=0

D=(-1)²-4·1·(-240)=961=\sqrt{31^{2} }

x₁=\frac{1+31}{2}     x²=\frac{1-31}{2}

x₁=16     x₂=-15

Отже, ми маємо два варіанти відповіді:

1)перше число=16, то друге число=17

2)перше число=-15, то друге число=-14

Відповідь:

16; 17, або -15; -14