Першого дня туристи протягом 3 год рухалися по суші й 4 год плив- ли на плоту. Другого дня вони 5

год пливли на плоту та 2 год йшли пішки. Першого дня вони подолали 24 км, а другого дня — 23 км. Знайди швидкість руху туристів по суші й по воді.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Аня.

Пояснення:

Нехай швидкість руху туристів по суші - х. а по воді - у.      ⇒

{3x+4y=24 |×2      {6x+8y=48

{2x+5y=23 |×3       {6x+15y=69

Віднімаємо від другого рівняння перше:

7y=21 |÷7

y=3.      ⇒

2x+5*3=23

2x+15=23

2x=8 |÷2

x=4.

Відповідь: швидкість руху туристів по суші - 4 км/год,

            швидкість руху туристів по воді - 3 км/год.