Розклпдіть многочлен на множники (Число)-це степіньX(4)-2x(3)+2x-1допоможіть,буду дуууже вдячний


Ответы на вопрос

Отвечает Громов Евгений.

Ответ:

(х² - 1)(х - 1)

Объяснение:

x⁴ - 2x³ +2x² - 1 =( x⁴-1) - (2x³ - 2x) (поміняли місцями числа і возвели в дужки)

(x² - 1)(x²+1) -2х ( х² - 1)  = (х² - 1)(х² - 2х +1) --- (  (х²-1) - винесли за дужки))

=(х² - 1)(х - 1)

х² - 2х +1 -- квадратне ріняння, корень якого дорівнює 1. І це рівняння можно скорочено написати, як (х - 1)

x⁴ - 2x³ +2x² - 1 = ( x⁴-1) - (2x³ - 2x) = (x² - 1)(x²+1) -2х ( х² - 1)  = (х² - 1)(х² - 2х +1) = (х² - 1)(х - 1)                --- (без пояснень, для зручності)