Розв’яжіть рівняння: а) log 7 ( х + 3 ) = 2; (0,5б.) Розв’яжіть нерівність: log 9 ( 3x – 4 ) ≤

log 9 ( 5 – x ).Розв’яжіть рівняння: log 0,4 x + log 0,4 ( x + 1 ) = log 0,4 ( 8 – x ).

Ответы на вопрос

Отвечает Диброва Жасмина.

1) ОДЗ : x + 3 > 0      ⇒    x > - 3

log_{7}(x+3)=2\\\\x+3=7^{2}\\\\x+3=49\\\\x=46\\\\Otvet:\boxed{46}

2) ОДЗ :

1) 3x - 4 > 0    ⇒   x > 1 1/3

2) 5 - x > 0     ⇒   x < 5

x ∈ (1 1/3 ; 5)

log_{9}(3x-4)\leq log_{9}(5-x)\\\\9>1\Rightarrow 3x-4\leq5-x\\\\3x+x\leq5+4\\\\4x\leq 9\\\\x\leq 2,25\\\\Otvet:\boxed{x\in(1\frac{1}{3};2,25]}

3) ОДЗ :

1) x > 0

2) x + 1 > 0    ⇒ x > - 1

3) 8 - x > 0    ⇒ x < 8

x ∈ (0 ; 8)

log_{0,4}x+log_{0,4} (x+1)=log_{0,4}(8-x)\\\\log_{0,4}[x(x+1)]=log_{0,4}(8-x)\\\\x(x+1)=8-x\\\\x^{2}+x-8+x=0\\\\x^{2}+2x-8=0\\\\x_{1} =2\\\\x_{2}=-4-neyd\\\\Otvet:\boxed{2}