Знайти знаменник і 5 член геометричної прогресії 1/256; -1/128; 1/64;...​


Ответы на вопрос

Отвечает Кирсанова Света.

\frac{1}{256};  -\frac{1}{128};  \frac{1}{64};...

b_1=\frac{1}{256};    

b_2=-\frac{1}{128};

b_3=\frac{1}{64}

q=?     b_5=?

1)   q=\frac{b_2}{b_1}=\frac{b_3}{b_2}

     q=-\frac{1}{128} :\frac{1}{256} =-\frac{256}{128}=-2

    q=\frac{1}{64} :(-\frac{1}{128})=-\frac{128}{64}=-2

                                   q=-2

2)  b_n=b_1*q^{n-1}

    n=5

   b_5=b_1*q^{5-1}

   b_5=\frac{1}{256}*(-2)^{4}=\frac{16}{256}= \frac{1}{16}

                                  b_5=\frac{1}{16}

Вiдповiдь:    q=-2;

                    b_5=\frac{1}{16}