Чому дорівнює сума дев'яти перших членів арифметичної прогресії an, якщо a1+a4+a10=18​


Ответы на вопрос

Отвечает Баева Светлана.

Объяснение:

a_1+a_4+a_{10}=18\ \ \ \ \ S_9=?\\S_9=\frac{2*a_1+8d}{2}*9=(a_1+4d)*9 .\\a_1+(a_1+3d)+(a_1+9d)=18\\3*a_1+12d=18\ |:3\\a_1+4d=6.\ \ \ \ \Rightarrow\\S_9=6*9=54.

Ответ: S₉=54.