Човен за 3 год руху за течією річки і 4 год проти течії проходить 114 км. Знайдіть швидкість човна

за течією і його швидкість проти течії, якщо за 6 год руху проти течії він проходить такий самий шлях, як за 5 год руху за течією. Допоможіть будь ласка!!!! Вирішити системою

Ответы на вопрос

Отвечает Сотников Дима.

Ответ:

18 км/год,  15 км/год.

Объяснение:

Нехай швидкість човна за течією х км/год, проти течії у км/год. Маємо систему рівнянь за умовою:

3х + 4у = 114 (*1,5)

5х - 6у = 0

4,5х+6у=171

5х   - 6у = 0

9,5х   = 171             х=18

5*18-6у=0;  6у=90; у=15

Швидкість човна за течією 18 км/год, проти течії 15 км/год.