105. 1) Eni 200 m boʻlgan toʻgʻri to'rtburchak shaklidagi may- donning chegarasi boʻylab ariq

qazildi. Ariqning uzunligi 1 km. Maydonning bo‘yini toping. 2) Boʻyi enidan 2 marta uzun boʻlgan toʻgʻri to'rtburchak shaklidagi maydonni uzunligi 120 m boʻlgan panjara bilan o'rashdi. Maydonning bo'yi va enini toping.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гомер-С Сергей.

Ответ: 300 м

Объяснение:

1 км=1000 мне

(Х+200)×2=1000

2х+400=1000

2х=1000-400

2х=600

Х=600/2

Х=300