СРОООЧНОО 50 БАЛЛОВ Підприємство оголосило набір робочих на посади токаря, слюсаря і зварювача. У

відділ кадрів звернулися 25 осіб. З них 10 осіб володіли професією токаря, 15 – слюсаря, 12 – зварювача. Професією і токаря і слюсаря володіли 6 осіб, і токаря, і зварювача – 5 осіб, і слюсаря і зварювача – 3 особи. Скільки робочих володіють всіма трьома професіями?

Ответы на вопрос

Отвечает Алибекова Мадина.

Упростим:

• N = 25 всего

• N1 = 10 только по профессии

• N2 = 15 слесарей

• N3 = 12 сварщиков

• N12 = 6 и токарь и слесаря

• N13 = 5 токарь и сварщик

• N23 = 3 слесарь и сварщика

Следовательно:

• M12 = N12 - x = 6 - x;

• M13 = N13 - x = 5 - x;

• M23 = N23 - x = 3 - x;

• M1 = N1 - (11 - x) = 10 - 11 + x = x - 1;

• M2 = N2 - (9 - x) = 15 - 9 + x = x + 6;

• M2 = N3 - (8 - x) = 12 - 8 + x = x + 4

Составим и решим уравнение:

{(x - 1) + (x + 6) + (x + 4)} + {(6 - x) + (5 - x) + (3 - x)} + x = 25;

3x + 9 + 14 - 3x + x = 25;

 23 + x = 25;

 x = 2

ОТВЕТ:2