Послідовність(аn)– арифметична прогресія, а1=3,25, d=–2,5. Чи є членом цієї послідовності числа 5 і

8,5​

Ответы на вопрос

Отвечает Лагутин Вова.

Ответ:

Ні

Объяснение:

Розглянемо формули для визначення членів арифметичної прогресії

an=a1+d(n-1)

Тобто а2=a1+d(2-1)=a1+d2 ; a3=a1+d(3-1)=a1+2d і тд.

У Вас d за умовою від'ємне d=-2,5. Тому якщо Ви будете його додавати до а1, наступне число буде ставати меншим, ніяк не зростати.

Можемо перевірити:

a2=a1+d(2-1)=a1+d=3,25-2,5=0,75 і надалі кожен наступний член арифметичної прогресії буде ставати меншим за попередній.

Тому ні про які числа 5 та 8,5 мова йти не може.

Відповідь: ні